Образец искового заявления на взыскание алиментов на содержание жены, с которой проживает ребенок

В данной статье находится образец искового заявления о взыскании алиментов на содержание жены, с которой проживает ребенок в 2022 году. На примере показано взыскание алиментов в части от заработка (дохода) или в твердой денежной сумме.

Исковое заявление предъявляется в суд женой, с которой проживает ребенок, вне зависимости от того, был ли расторгнут брак между женой и мужем или нет.

Образец искового заявления на взыскание алиментов на содержание жены, с которой проживает ребенок

До _(повне найменування)_ суду
м. ________ вул. ________

ПОЗИВАЧ: ПІБ повністю, дата народження, ІНН
місце реєстрації та проживання:
повна адреса та поштовий індекс,
номер та серія паспорту
засоби зв’язку.

ВІДПОВІДАЧ: ПІБ повністю, дата народження, ІНН
місце реєстрації та проживання:
повна адреса та поштовий індекс,
номер та серія паспорту
засоби зв’язку.

Если адрес регистрации и места жительства отличаются, то они указываются по отдельности. Это необходимо для того, чтобы ответчик и истец смогли вовремя получать все документы из суда.

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про стягнення аліментів на утримання дружини, з якою проживає дитина

_______ року я, ПІБ, зареєструвала шлюб з відповідачем – ПІБ, що підтверджується свідоцтвом про укладення шлюбу серії ____ № ________ від ___________ року, виданого __________ відділом реєстрації актів цивільного стану ___________ міського управління юстиції, про що в книзі реєстрації актів про укладення шлюбу ______ року було зроблено запис № _____.

Від шлюбу ми маємо малолітню дитину – ПІБ, ______ р.н. (свідоцтво про народження), яка проживає разом зі мною (довідка з місця проживання).

______ року шлюб між мною та відповідачем був розірваний, що підтверджується рішенням _____ суду від ______ року.

Если брак официально не расторгнут, но вы фактически не проживаете с ответчиком, то об этом указываете:

«Шлюб між мною та відповідачем не розірваний, але фактично ми як чоловік та жінка не проживаємо, не ведемо сумісного господарства, не підтримуємо нормальні шлюбні відносини, тобто не реалізуємо належні нам права та обов’язки подружжя, передбачені Сімейним Кодексом України».

Відповідно до ч. 2 ст. 84 СК України: «Дружина, з якою проживає дитина, має право на утримання від чоловіка — батька дитини до досягнення дитиною трьох років».

Починаючи з народження сина я не працюю, оскільки знаходжуся у відпустці по догляду за дитиною до трьох років, жодних доходів, крім соціальних виплат по догляду за дитиною, я не маю і тому потребую допомоги від відповідача.

Відповідно до вимог ч. 2 ст. 77 СК України, за рішенням суду аліменти присуджуються одному з подружжя, як правило, у грошовій формі.

Згідно з вимогами ч. 1 ст. 79 СК України, аліменти на одного з подружжя присуджуються за рішенням суду від дня подання позовної заяви.

Відповідно до норм ч.ч. 1, 2 ст. 80 СК України, аліменти присуджуються одному з подружжя у частці від заробітку (доходу) другого подружжя з урахуванням обставин, що мають істотне значення.

У зв’язку з тим, що відповідач офіційно працює – (вказуєте де саме працює), має постійний дохід, тому я вважаю, що відповідач має можливість надавати мені матеріальну допомогу.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 77, 79, 80, 84 СК України, ст.ст. 174, 175 ЦПК України, —

ПРОШУ:

 1. Стягнути з відповідача – ПІБ, _________ року народження на користь ПІБ, _________ року народження, аліменти на утримання дружини, у розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку (або у твердій грошовій сумі в розмірі ____ грн.), починаючи з моменту подачі даної позовної заяви до досягнення дитиною трьох років, тобто до _______ р.

Додатки:

 1. Позовна заява та її копія – 2 екз.
 2. Копії паспорту – 2 екз.
 3. Копії свідоцтва про шлюб – 2 екз.
 4. Копії свідоцтва про народження – 2 екз.
 5. Довідка з місця проживання та її копія – 2 екз.
 6. Копії рішення суду (про розлучення) – 2 екз.

Необходимо помнить, что все документы, которые мы подкрепляем к исковому заявлению, в том числе и сам иск, необходимо делать в двух экземплярах:

 • первый для суда. Как правило в суд мы предоставляем оригиналы всех документов. Их не обязательно подкреплять под исковое заявление. Достаточным будет взять их в судебное заседании и предоставить их судье по ее требованию.
 • второй для ответчика (только копии документов).

«____»______________2022 р.                               __(підпис)__ ПІБ

Поделиться этой статьей с друзьями

1 комментарий

 • Здравствуйте подскажите пожалуйста.
  Бывший муж з.п. 16 000 грн
  От брака имеем ребенка возрастом до 3 лет
  Я в декретном отпуске.
  Инвалид 2 группы.
  Мои доходы пенсия ( 2770 грн ) и социальная выплата на ребенка (860 грн.)
  На какую сумму алиментов могу претендовать я?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.