Образец искового заявления об увеличении алиментов на ребенка

В данной статье находится образец искового заявления об увеличении алиментов на ребенка в 2022 году. На примере показано то, как можно уменьшить алименты в судебном порядке, учитывая изменения в материальном положении ответчика.

Исковое заявление предъявляется в суд плательщиком алиментов.

Образец искового заявления об увеличении алиментов на ребенка

До _(повне найменування)_ суду
м. ________ вул. ________

ПОЗИВАЧ: ПІБ повністю, дата народження,
місце реєстрації та проживання:
повна адреса та поштовий індекс,
засоби зв’язку.

ВІДПОВІДАЧ: ПІБ повністю, дата народження,
місце реєстрації та проживання:
повна адреса та поштовий індекс,
засоби зв’язку.

Если адрес регистрации и места жительства отличаются, то они указываются по отдельности. Это необходимо для того, чтобы ответчик и истец смогли вовремя получать все документы из суда.

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про збільшення розміру аліментів

За рішенням ________ суду від _______ року з ПІБ утримуються аліменти на користь мене ПІБ на утримання дитини _______________________ (ім’я, число, місяць, рік народження дитини) в розмірі ________ частки з усіх видів заробітку або у твердій грошовій сумі.

Враховуючи _________________________ (обставини, які є підставами для збільшення розміру аліментів) розмір аліментів, які сплачує відповідач на мою користь є занадто низькими.

Окрім того, я постійно несу витрати на ___________________ (оздоровлення, спортивні заняття, лікування і т.п.).

Мої доходи не дозволяють в повній мірі забезпечувати всім необхідним нашу дитину.

Відповідно до ч. 1 ст. 182 СК України: «При визначенні розміру аліментів суд враховує:

 • стан здоров’я та матеріальне становище дитини;
 • стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;
 • наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
 • наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів;
 • доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
 • інші обставини, що мають істотне значення».

Відповідно до ст. 192 СК України: «Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом».

Оскільки матеріальне положення відповідача змінилося, тому вважаю, що він може сплачувати аліменти на утримання нашої неповнолітньої дитини в більшому розмірі аніж _____.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 192 СК України, ст.ст. 174, 175, 177 ЦПК України, —

ПРОШУ:

 1. Збільшити розмір аліментів, які сплачує відповідач — ПІБ за рішенням _____ суду від _______ року на користь ПІБ на утримання дитини — ПІБ, _______ року народження, з ______  до ______ (частки з усіх видів заробітку або тверда грошова сумма).

Додатки:

 1. Позовна заява та її копія – 2 екз.
 2. Копії паспорту – 2 екз.
 3. Копії свідоцтва про народження – 2 екз.
 4. Копії рішення суду – 2 екз.
 5. Довідка з місця проживання та її копії – 2 екз.
 6. Довідка з місця роботи – 2 екз.

Необходимо помнить, что все документы, которые мы подкрепляем к исковому заявлению, в том числе и сам иск, необходимо делать в двух экземплярах:

 • первый для суда. Как правило в суд мы предоставляем оригиналы всех документов. Их не обязательно подкреплять под исковое заявление. Достаточным будет взять их в судебное заседании и предоставить их судье по ее требованию.
 • второй для ответчика (только копии документов).

«____»______________2022 р.                               __(підпис)__ ПІБ

Поделиться этой статьей с друзьями

6 комментариев

 • Здравствуйте! Присуждены алименты ( дети- двойнята по 7 лет) в твердой денежной сумме по 600 грн на каждого. Могу ли я в иске просить увеличить размер алиментов с 600 грн на 33 % от средней заработной платы по региону, в котором проживает ответчик? Подскажите как правильно сформулировать Прошу ????

 • Здравствуйте.
  В иске вы можете просить изменить размер алиментов с твердой денежной суммы — 600 грн на часть от заработка — 1/3 часть от заработка:
  Збільшити розмір аліментів, які сплачує відповідач — ПІБ за рішенням _____ суду від _______ року на користь ПІБ на утримання дитини — ПІБ, _______ року народження, з 600 грн. до 1/3 частки з усіх видів заробітку.

 • Здравствуйте. Наименования суда, дата решения и номер дела

 • Здравствуйте. Есть решение суда ,что ответчик платит в твердой форме 1000 грн. На данный момент сумма алиментов по безработному выросла до 2600 грн. Каким образом можно взыскать данную сумму средств?

 • Только через иск об увеличении алиментов

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.