Образец искового заявления об увеличении алиментов на ребенка

В данной статье находится образец искового заявления об увеличении алиментов на ребенка в 2017 году. На примере показано то, как можно уменьшить алименты в судебном порядке, учитывая изменения в материальном положении ответчика.

Исковое заявление предъявляется в суд плательщиком алиментов.

Образец искового заявления об увеличении алиментов на ребенка

До _(повне найменування)_ суду
м. ________ вул. ________

ПОЗИВАЧ: ПІБ повністю, дата народження,
місце реєстрації та проживання:
повна адреса та поштовий індекс,
засоби зв’язку.

ВІДПОВІДАЧ: ПІБ повністю, дата народження,
місце реєстрації та проживання:
повна адреса та поштовий індекс,
засоби зв’язку.

Если адрес регистрации и места жительства отличаются, то они указываются по отдельности. Это необходимо для того, чтобы ответчик и истец смогли вовремя получать все документы из суда.

ПОЗОВНА ЗАЯВА
про збільшення розміру аліментів

За рішенням ________ суду від _______ року з ПІБ утримуються аліменти на користь мене ПІБ на утримання дитини _______________________ (ім’я, число, місяць, рік народження дитини) в розмірі ________ частки з усіх видів заробітку або у твердій грошовій сумі.

Враховуючи _________________________ (обставини, які є підставами для збільшення розміру аліментів) розмір аліментів, які сплачує відповідач на мою користь є занадто низькими.

Окрім того, я постійно несу витрати на ___________________ (оздоровлення, спортивні заняття, лікування і т.п.).

Мої доходи не дозволяють в повній мірі забезпечувати всім необхідним нашу дитину.

Відповідно до ч. 1 ст. 182 СК України: «При визначенні розміру аліментів суд враховує:

 • стан здоров’я та матеріальне становище дитини;
 • стан здоров’я та матеріальне становище платника аліментів;
 • наявність у платника аліментів інших дітей, непрацездатних чоловіка, дружини, батьків, дочки, сина;
 • наявність рухомого та нерухомого майна, грошових коштів;
 • доведені стягувачем аліментів витрати платника аліментів, у тому числі на придбання нерухомого або рухомого майна, сума яких перевищує десятикратний розмір прожиткового мінімуму для працездатної особи, якщо платником аліментів не доведено джерело походження коштів;
 • інші обставини, що мають істотне значення».

Відповідно до ст. 192 СК України: «Розмір аліментів, визначений за рішенням суду або домовленістю між батьками, може бути згодом зменшено або збільшено за рішенням суду за позовом платника або одержувача аліментів у разі зміни матеріального або сімейного стану, погіршення або поліпшення здоров’я когось із них та в інших випадках, передбачених цим Кодексом».

Оскільки матеріальне положення відповідача змінилося, тому вважаю, що він може сплачувати аліменти на утримання нашої неповнолітньої дитини в більшому розмірі аніж _____.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 192 СК України, ст.ст. 174, 175, 177 ЦПК України, —

ПРОШУ:

 1. Збільшити розмір аліментів, які сплачує відповідач — ПІБ за рішенням _____ суду від _______ року на користь ПІБ на утримання дитини — ПІБ, _______ року народження, з ______  до ______ (частки з усіх видів заробітку або тверда грошова сумма).

Додатки:

 1. Позовна заява та її копія – 2 екз.
 2. Копії паспорту – 2 екз.
 3. Копії свідоцтва про народження – 2 екз.
 4. Копії рішення суду – 2 екз.
 5. Довідка з місця проживання та її копії – 2 екз.
 6. Довідка з місця роботи – 2 екз.

Необходимо помнить, что все документы, которые мы подкрепляем к исковому заявлению, в том числе и сам иск, необходимо делать в двух экземплярах:

 • первый для суда. Как правило в суд мы предоставляем оригиналы всех документов. Их не обязательно подкреплять под исковое заявление. Достаточным будет взять их в судебное заседании и предоставить их судье по ее требованию.
 • второй для ответчика (только копии документов).

«____»______________2017 р.                               __(підпис)__ ПІБ

Поделиться этой статьей с друзьями

6 комментариев

 • Здравствуйте! Присуждены алименты ( дети- двойнята по 7 лет) в твердой денежной сумме по 600 грн на каждого. Могу ли я в иске просить увеличить размер алиментов с 600 грн на 33 % от средней заработной платы по региону, в котором проживает ответчик? Подскажите как правильно сформулировать Прошу ????

 • Здравствуйте.
  В иске вы можете просить изменить размер алиментов с твердой денежной суммы — 600 грн на часть от заработка — 1/3 часть от заработка:
  Збільшити розмір аліментів, які сплачує відповідач — ПІБ за рішенням _____ суду від _______ року на користь ПІБ на утримання дитини — ПІБ, _______ року народження, з 600 грн. до 1/3 частки з усіх видів заробітку.

 • Здравствуйте. Есть решение суда ,что ответчик платит в твердой форме 1000 грн. На данный момент сумма алиментов по безработному выросла до 2600 грн. Каким образом можно взыскать данную сумму средств?

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *