Заявление о выдаче судебного приказа на алименты

Ниже вам представлен образец заявления о выдаче судебного приказа на взыскании алиментов на ребенка в 2022 году. На примере показано удержание алиментов в части от заработка (дохода) или в твердой денежной сумме.

Согласно новым изменениям в законодательстве заявитель может обратиться в суд за выдачей судебного приказа (ст. 161 ГПК Украины) в случае когда:

 • заявлено требование о взыскании алиментов в размере на одного ребенка — одной четверти, на двух детей — одной трети, на трех и более детей — половины заработка (дохода) плательщика алиментов, но не более десяти прожиточных минимумов на ребенка соответствующего возраста на каждого ребенка, если это требование не связано с установлением или оспариванием отцовства (материнства) и необходимостью привлечения других заинтересованных лиц;
 • заявлено требование о взыскании алиментов в твердой денежной сумме в размере 50 процентов прожиточного минимума для ребенка соответствующего возраста, если это требование не связано с установлением или оспариванием отцовства (материнства) и необходимостью привлечения других заинтересованных лиц.

Образец заявления о выдаче судебного приказа

До _(повне найменування)_ суду
м. ________ вул. ________

ЗАЯВНИК: ПІБ повністю, дата народження, ІНН
номер та серія паспорту
місце реєстрації та проживання:
повна адреса та поштовий індекс,
засоби зв’язку.

БОРЖНИК: ПІБ повністю, дата народження, ІНН
номер та серія паспорту
місце реєстрації та проживання:
повна адреса та поштовий індекс,
засоби зв’язку.

ЗАЯВА
про видачу судового наказу

20 липня 1999 року я, ПІБ, _________ року народження, вступила в шлюб з гр. ПІБ, _____ року народження.

Від цього шлюбу _____ року у нас народився син ПІБ, який проживає зі мною і знаходиться на моєму утриманні.

З _____ року я разом з чоловіком подружні стосунки розірвали, і з того часу він зі мною та сином (донькою) не проживає.

Батько сина (доньки) матеріальної допомоги на його утримання не надає, тому я вимушена поставити питання про стягнення аліментів.

ПІБ іншим особам аліменти не виплачує.

Відповідно до ст. 5 ЗУ «Про судовий збір»: «Від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються:

3) позивачі — у справах про стягнення аліментів, оплату додаткових витрат на дитину, стягнення неустойки (пені) за прострочення сплати аліментів, індексацію аліментів чи зміну способу їх стягнення».

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 150, 180-184 СК України, ст.ст. 160, 161, 162, 163, 164 ЦПК України, ЗУ «Про судовий збір», —

ПРОШУ:

 1. Видати судовий наказ про стягнення з _______________ (ПІБ), _________ року народження, на користь __________ (ПІБ), ________ року народження, аліменти на утримання неповнолітньої дитини ___________ (ПІБ), _______ року народження, в розмірі 1/4 частки з усіх видів заробітку (або у твердій грошовій сумі в розмірі 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку), щомісячно, починаючи стягнення з моменту подачі даної позовної заяви і до досягнення дитиною повноліття.

Додатки:

 1. Копії свідоцтва про шлюб – 2 екз.
 2. Копії свідоцтва про народження – 2 екз.
 3. Копії паспорту – 2 екз.
 4. Копії довідок при присвоєння ідентифікаційного номера – 2 екз.
 5. Копія позовної заяви

Все документы, которые мы подкрепляем к заявлению на выдачу судебного приказа, в том числе и само заявление, необходимо делать в двух экземплярах:

 • первый для суда. Как правило в суд мы предоставляем оригиналы всех документов. Их не обязательно подкреплять под заявление. Достаточным будет взять их в судебное заседании и предоставить их судье по ее требованию.
 • второй для должника (только копии документов).

«____»______________2022 р.       __(підпис)__ ПІБ

Заявление на выдачу судебного приказа подписывается заявителем или его представителем с указанием даты его подачи. Если вы действуете через представителя, то обязательно необходимо подкрепить документ, который подтверждает полномочия представителя (доверенность, договор с адвокатом или юридической фирмой на предоставление юридических услуг).

Вам также будут полезны:

Поделиться этой статьей с друзьями

4 комментария

 • А можна в заяві просити стягнення аліментів 1/4 частки заробітку, але не менше 50 відсотків прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку? І чи обов’язково подавати довідку про склад сім’ї, якщо я з донькою прописана в квартирі чоловіка, з яким ще не розлучилася, а проживаємо в квартирі, яку винаймаємо неофіційно?

 • Здравствуйте. Да, можно.
  Вы можете составить акт о том, что вы с дочкой проживаете отдельно.

 • Добрый вечер! А если 2 недели назад был суд о взыскании алиментов у него на первого ребенка, а я буду подавать на второго ребенка (мы в разводе),мне в заявлении у себя это указывать или нет? Это считается что он уже платит алименты?Если указывать, то ФИО ребенка?И мне просить 1/4 или уже 1/6?

 • Здравствуйте. Вы можете указать об этом в заявлении. Просить вы можете как 1/4 так и 1/6

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован.